Web Statistics
اطلاعات نویسنده:احسان موضوعموضوع: معرفی سایت      بازدید

روزانه در گوشه و كنار اینترنت مقاله‌های چندی را می‌بینیم كه به معرفی سایت‌های كوتاه كننده‌ی آدرس (URL shorteners) پرداخته‌اند و آن‌ها را با هم و یا با سرویس‌های معروف مقایسه كرده‌اند. آیا تا به حال به این سایت‌های جدید توجه‌كرده‌اید؟ ممكن است با خود فكر كنیم كه چه لزومی دارد كه از سایت‌های جدید استفاده كنیم و سایت‌های معروف مطمئن‌ترند ولی چه جذابیتی دارد كه هر روز به سایت‌های تكراری سر بزنیم؟ فكر نمی‌كنید كه خوب است دنبال تجربه‌های جدید باشیم و «چیز» های جدیدی را امتحان كنیم؟

هفت سایت كوتاه كننده ی آدرس جدید: crum.bs, trii.us, blu.cc, go2.tl, bi.gl, tdb.rs,twi.gy

اگرچه عموم مردم از سرویس‌های كوتاه كننده‌ی مشهوری چون bit.ly، tinyurl و is.dg استفاده می‌كنند، ولی با این حال بیایید نگاهی هم به چند سایت كوتاه‌كننده‌ی آدرس جدید بیندازیم؛

Crum.bs (خرده نان)

سایت كوتاه كننده ی آدرس crum.bs - url shorteners

این سایت با طراحی زیركانه و دلچسبی كه دارد، نظر شما را به خودش جلب می‌كند و ممكن است كه به دفعات به آن مراجعه كنید. شما قبل از كوتاه كردن آدرس‌تان باید با قوانین این سایت موافقت كنید و اگر مایل باشید می‌توانید لینك‌های سفارشی بسازید. به صورتی كه برای هر لینك یك رمز عبور اختصاص دهید و یا با درج عددی، برای آن لینك محدودیت بازدید قرار دهید، كه مثلاً با این آدرس كوتاه شده فقط 10 مرتبه به لینك اصلی مراجعه كرد و پس از اتمام محدودیت بازدید، آن لینك كوتاه شده مسدود می‌شود و یا لینك‌تان را با نامی كه می‌خواهید كوتاه كنید.

Go2.tl

سایت كوتاه كننده ی آدرس go2.tl - url shorteners

این سایت از طراحی‌ای تر و تمیز و ساده به همراه پس زمینه‌ای بسیار جالب بهره می‌گیرد. در صورت تمایل شما می توانید لینك خودتان را با آدرس دلخواهی كه دوست دارید كوتاه كنید. این سایت دو بوكماركلت دارد: یكی برای برای كوتاه كردن آدرس‌ها از طریق نوار ابزار مرورگر و دیگری برای اشتراك گذاری و انتشار آن ها در توییتر. اگر بخواهید لینك‌های ثبت شده‌ی خود را كنترل و نگه داری كنید باید یك حساب كاربری در آن ایجاد كنید در غیر این‌صورت خیر.

Bi.gl

سایت كوتاه كننده ی آدرس bi.gl- url shorteners

این سایت هم به سادگی سایت های دیگر است. در این سایت یك باكس برای وارد كردن لیك و یك دكمه برای كوتاه كردن آن وجود دارد. این سایت مستندات API خود را برای آنان‌كه می‌خواهند آن‌ را تكمیل كنند، ارائه می‌دهد.

TDB.RS

سایت كوتاه كننده ی آدرس tdb.rs -  url shorteners

خود را این‌گونه معرفی می‌كند: « tdb.rs یك سرویس كوتاه كننده‌ی آدرس است فقط با این تفاوت كه از دیگر سرویس‌های اینترنت زیباتر است.» به نظر من كه این‌طور نیست ولی طراحی تأمل برانگیزی دارد. كار كردن با این سایت بسیار آسان است. مثل bi.gl كه در بالا معرفی شد، شما به سادگی یك آدرس را وارد كرده و روی دكمه‌ی «Shorten It» كلیك می‌كنید. همچنین این سایت نیز مانند اغلب سایت‌های مشابه‌اش بوكماركلتی برای كوتاه كردن لینك‌ها از طریق مرورگر ارائه می‌دهد.

Blu.cc

سایت كوتاه كننده ی آدرس blu.cc - url shorteners

این سایت كه طبق گفته‌اش «لینك‌های كوتاه/كوچك برای توییت كردن» ارائه می‌دهد، هنوز راهی برای توییت كردن مستقیم آن‌ها در خودش ندارد!

Trii.us

سایت كوتاه كننده ی آدرس trii.us- url shorteners

طراحی این سایت همانند موتورهای جست و جو است. این سایت باكسی برای درج آدرس لینك جهت كوتاه كردن دارد و به محض این‌كه لینك را كوتاه كردید، یك دكمه برای كپی كردن آن و دكمه ای دیگر برای به اشتراك گذاشتن(شیر كردن) آن از طریق سرویس AddThis می‌بینید. اگر با addthis آشنایی نداشته باشید، این امكان را به شما می‌دهد كه آن لینك را در صدها سایت به اشتراك بگذارید. شما اگر مایل به مدیریت لینك هایتان باشید باید یك حساب كاربری در این سایت برای خود ایجاد كنید.

Twi.gy

سایت كوتاه كننده ی آدرس twi.gy - url shorteners

این هم یك سایت كوتاه كننده‌ی آدرس دیگر كه طراحی‌ای بسیار زیركانه دارد. در این جا شما علاوه بر كوتاه كردن لینك‌ها می توانید آن‌ها را توییت كنید و همچنین دنبال كنندگان بیش تری در توییتر به دست آورید. این سرویس بسیار عالیست و در آن با یك تیر می‌توان سه نشان را زد!

برخلاف Blu.cc این سایت راهی برای توییت كردن مستقیم لینك‌هایتان پیش پایتان می‌گذارد. زمانی كه فردی روی لینك‌كوتاه شده‌تان كلیك كند، او در هدری كه به صفحه افزوده می‌شود گزینه‌ای را مشاهده می كند كه از طریق آن می‌تواند به دنبال كنندگان شما در توییتر بپیوندد و همچنین لینك را Retweet كند.

شما برای دسترس به آمار و ارقام مربوط به لینك‌هایتان باید یك حساب كاربری در این سایت ایجاد كنید.

شما كدامیك از این سرویس‌ها را دوست دارید؟ آیا شما همچنان به كوتاه كننده‌ای كه الآن از آن استفاده می‌كنید، محكم چسبیده‌اید و یا به سایت هایی كه در بالا به آن‌ها اشاره شد سوییچ می‌كنید؟


زروب را از طریق خوراك و ایمیل دنبال كنید!


این مطلب در تاریخ: جمعه 1 مرداد 1389 و در ساعت : 09:30 ق.ظ ارسال شده‌است./. | نظر شما: ( نظر دریغ نشده!)
بفرمایید فید

مشترك رایگان خوراك ما شوید.
با وارد كردن آدرس ایمیلتان در فرم زیر آخرین مطالب ما را با ایمیلتان دنبال كنید:
سایر دوستان
فرهاد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات