Web Statistics
اطلاعات نویسنده:احسان موضوعموضوع: وبلاگ نویسی حرفه ای نكات وبلاگ نویسی افزایش ترافیك مقاله تخصصی وب      بازدید

داشتن یك استراتژی مؤثر در اتصالات داخلی به دو دلیل اهمیت دارد: 1) به افزایش تعداد بازدید صفحات و ترغیب كردن خوانندگان به اختصاص دادن زمان بیشتری برای ماندن در وبلاگ‌تان كمك می‌كند، مشروط به اینكه به محتوای مورد علاقه آنان لینك بدهید و 2) می‌تواند به افزایش پیج‌رنك پست‌ها و صفحات وبلاگ‌تان در موتورهای جستجو كمك كند.

Easy Ways to Improve Internal Linking on Your Blog

در این مقاله به 10 راه آسان برای بهینه‌سازی وضعیت لینك‌های داخلی در وبلاگ خواهیم پرداخت. این‌ها را اجرا كنید تا در راهتان برای ایجاد یك وبلاگ محبوب تر و افزایش پیج‌رنك وبلاگ‌تان موفق باشید.

به دلیل طولانی بودن این پست لطفاً برای مطالعه‌ی آن به ادامه مطلب مراجعه كنید. 


1. از نقشه (site-map) استفاده كنید
نقشه‌ها تنها برای كمك كردن به بازدیدكنندگان برای یافتن آن‌چه را كه دنبالش می‌گردند مفید نیستند بلكه یك راه آسان برای افزایش تعداد لینك‌های داخلی به صفحات مهم شما محسوب می‌شوند. من درمورد نقشه‌های XML كه برای موتورهای جستجوگر ساخته شده‌اند صحبت نمی‌كنم(اگرچه آن‌ها هم مفید و مهم‌اند) بلكه منظور من یك نقشه برای خوانندگان تان است كه در آن به همه‌ی پست های شما و یا دست كم به مهمترین آن‌ها لینك داده شده است.

كاربران وردپرس می‌توانند از افزونه‌ی Sitemap Generator (+)  كه توسط Dago Design طراحی شده است، برای ایجاد كردن یك نقشه به صورت خودكار، برای وبلاگ‌شان استفاده كنند. این افزونه یك صفحه‌ی بسیار مفید دارای لینك‌های طبقه بندی شده بر اساس موضوعات وبلاگ‌ایجاد و آن‌را در اختیار خوانندگان و بازدیدكنندگان‌تان قرار می‌دهد.

2. یك بخش سؤالات رایج (FAQ) بسازید
خیلی اوقات صفحاتی به عنوان سؤالات رایج می‌توانند به شما برای دادن لینك‌های داخلی به پست‌هایتان كمك كند.چند سؤال عمومی و متعارف كه امكان دارد خوانندگان شما داشته‌باشند بسازید و با پست‌های وبلاگ‌تان به آن‌ها پاسخ دهید. سؤالات را در صفحه‌ی سؤالات رایج (FAQ) مطرح كنید و تا حدودی به آن‌ها پاسخ دهید و یك لینك را برای اطلاعات بیش‌تر به یك پست خاص تهیه ببینید. هنگامی كه در متن سؤالات از كلمات كلیدیی كه احتمال می‌رود خوانندگان هنگام جستجو  از آن‌ها استفاده ‌كنند، استفاده شود، می‌تواند به افزایش ترافیك وبلاگ‌تان از طریق موتورهای جستجو كمك كند. همچنین از كلمات كلیدی در متن لینك‌هایتان نیز استفاده كنید.

3. به پست‌های مرتبط لینك دهید
لینك دادن به پست هایی با موضوع یكسان، می‌تواند به خوانندگان برای پیدا كردن محتوای بیش‌تر كه امكان دارد به آْن رغبت داشته باشند، كمك كند. مهمتر این‌كه این كار می‌تواند تعداد لینك‌های داخلی شما به پست‌هایتان را افزایش دهد. شما به صورت دستی می‌توانید در پایان پست‌هایتان به مطالب مرتبط با آن پست لینك دهید و یا اگر در وردپرس می‌نویسید، می‌توانید از یك افزونه برای انجام دادن آن استفاده كنید. از طریق این لینك می‌توانید افزونه‌ی Related Entries (+) ‌را دریافت كنید.

4. در سایدبارتان (بخش كناری صفحه) به محبوبترین پست‌هایتان لینك دهید
خیلی از وبلاگ‌ها در سایدبارشان به مطالب مهم و مخصوص‌شان لینك می‌دهند. لینك دادن به محبوبترین مطالب منتشر شده روشی خوب برای افزایش تعداد بازدید صفحات و بهبود وضعیت لینك‌های داخلی لست. این كار نیز هم می‌تواند به صورت دستی و هم با استفاده از یك افزونه انجام پذیرد. دستی انجام دادن این كار هنگامی‌كه شما می‌خواهید پست‌های جدیدتان را نشان دهید، نیازمند بروزرسانی و تغییر دادن است، درحالیكه یك افزونه مثل Most Wanted (+) به صورت خودكار این كار را برایتان انجام می‌دهد.

5. پست‌های دنباله‌دار (سریالی) بنویسید
یكی از روش‌های آسان افزایش لینك های داخلی از یك پست به پست‌های دیگر، دنباله‌دار (سریالی) نوشتن است. هر پست دنباله‌دار می‌تواند به سایر پست‌های آن دنباله لینك دهد. اگر شما یك پست بسیار طولانی دارید، آن‌را به چند قسمت تقسیم كنید و آن را در قالب یك متن دنباله‌دار(قسمت قسمت شده) در قالب چند پست منتشر كنید. مواظب باشید كه این امكان می‌رود كه با زیاد انجام دادن این كار خوانندگان به این فكر بیفتند كه شما از آنان فقط به عنوان یك وسیله‌ برای به دست آوردن بازدیدهای بیش‌تر استفاده می‌كنید و از آنان سوء استفاده می‌كنید.

6. یك گزارش هفتگی و یا ماهیانه منتشر كنید
بسیاری از وبلاگ‌نویسان هر ماه را با یك پست كه به برخی از محبوبترین پست‌های اخیر وبلاگ‌شان به همراه توضیحاتی مختصر درمورد هر كدام، لینك داده شده‌است، خاتمه می‌دهند. بدیهی است كه این كار به شما یك فرصت و شانس برای افزودن تعداد لینك‌های داخلی وبلاگ‌تان را می‌دهد و همچنین می‌تواند به خوانندگان و مشتركان خوراكی جدیدی كه ممكن است برخی از پست‌های شما را از دست داده باشند و یا فرصت خواندن برخی از بهترین كارهای شما را نداشته‌اند، كمك كند.

7. لینك‌هایی در صفحات 404 تان قرار دهید
صفحات خطا برای بازدیدكنندگان ناامیدكننده هستند. كمك كنید كه صفحات خطای 404 شما به گونه‌ای باشند كه كمی ترافیك بیش‌تری را به مهم‌ترین پست‌هایتان رهنمون سازند. بیش‌تر قالب‌های وردپرس دارای یك فایل 404.php هستند كه می‌تواند به منظور قرار دادن محتوا و لینك‌هایی كه می‌خواهید مورد ویرایش قرار بگیرد. اگر شما از یك قالب وردپرس كه دارای فایل 404 نیست اسناد وردپرس (+) را برای آموزش و راهنمایی ساختن آن ببینید.

8. در پاصفحه (footer) وبلاگ‌تان لینك قرار دهید
 بسته به این‌كه از چه قالب وبلاگی استفاده می‌كنید، پاصفحه‌ی (footer) شما ممكن است یك فضای تلف‌شده و بی‌مصرف باشد كه محتوای باارزش اندكی را در خود جای داده است. بسیاری از بازدیدكنندگان كه تا انتهای پست‌های شما را می‌خوانند و یا آنان‌كه با اسكرول كردن صفحه به دنبال چیزی می‌گردند، پاصفحه (footer) را برای پیدا كردن لینك‌های مرتبط چك می‌كنند. و نه برای لینك بازگشت و پرش به بالای صفحه! چرا برای آنان امكان خواندن مطالب بیش‌تری را در سایر پست‌ها و صفحات وبلاگ‌تان را ایجاد نمی‌كنید؟

9. در پست‌هایتان از لینك‌های متنی استفاده كنید
هنگامی كه شما پست‌های وبلاگ‌تان را می‌نویسید، هوشیار باشید كه زمان مناسبی را برای لینك دادن به پست‌های قبلیتان به دست آورده‌اید. اگر شما مطلب قدیمی‌ای دارید كه با پستی‌ كه در حال نوشتن آن هستید، هم موضوع است، به آن لینك بدهید. اگر شما محتوای زیادی داشته‌باشید انجام این‌كار آسان‌تر خواهد بود. همچنین این كار یك فكر خوب برای مرتباً برگشتن به پست‌های قدیمی‌تان است برای پیدا كردن فرصت‌های لینك‌دهی به بیشتر پست‌های اخیر كه اولین زمان انتشارشان است.

مخصوصاً گنجاندن لینك‌ها در پاراگراف‌های آغازین نوشته می‌تواند بسیار سودمند باشد، به طوری كه بسیاری از وبلاگ‌نویسان گزارش داده‌اند كه این كار تعداد كلیك‌ها را از خوانندگان خوراك (Rss Readers) به طور زیادی افزایش داده است.

10. افزونه‌ی aLinks برای وردپرس
كاربران وردپرس می‌توانند از افزونه‌ی aLinks (+) برای خودكار ساختن لینك برای عبارت‌های رایجی كه در پست‌هایشان استفاده می‌كنند، بهره ببرند.

آنچه خواندید ترجمه‌ی پستی بود از سایت Daily Blog Tips با عنوان 10 Easy Ways to Improve Internal Linking on Your Blog نوشته‌ی آقای Steven Snell . نارسایی‌های موجود را به بزرگی خودتان ببخشید.
قبلاَ نیز مطلبی مفید را از سایت مذكور با عنوان « 8 چیز كه وبلاگ‌تان نیاز ندارد » (+) ترجمه كرده‌ام، اگر آنرا نخوانده‌اید، حتماً آنرا ببینید(+).

شما با پیوستن به مشتركان خوراك ما (+) و یا با وارد كردن آدرس ایمیل‌تان در بخش سمت چپ وبلاگ می‌توانید از طریق خوراك خوان و یا ایمیل‌تان از بروزرسانی وبلاگ ما آگاه شوید، تا این نكات مهم را در زمینه‌ی وبلاگ‌نویسی از دست ندهید.

زروب را از طریق خوراك و ایمیل دنبال كنید!

بیشتـر بخـــوانید :

این مطلب در تاریخ: چهارشنبه 18 فروردین 1389 و در ساعت : 03:51 ب.ظ ارسال شده‌است./. | نظر شما: ( نظر دریغ نشده!)
بفرمایید فید

مشترك رایگان خوراك ما شوید.
با وارد كردن آدرس ایمیلتان در فرم زیر آخرین مطالب ما را با ایمیلتان دنبال كنید:
سایر دوستان
فرهاد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات